31 mar 2010

impresja


popularny ostatnio jaspis impresja w formie oponek oraz satynowane srebro.

bumerang


zaopatrzyłam się w cały sznur tych pięknych jadeitów. mało tego, mam takie same fioletowe, żółte, zielone i bordowe, a to oznacza... zmasowany atak biżuterii z wielobarwnymi jadeitami! w sam raz na wiosnę i nadchodzące lato.
w tej odsłonie przewijające się przez mojego bloga jadeity - bumerangi w pięknym, lazurowym kolorze i bigle - kajdanki.

30 mar 2010

świetliste szarości
ten naszyjnik długo powstawał w mojej głowie. jest to zupełnie inna biżuteria niż ta, którą robiłam do tej pory. przeważają drobne elementy szklane oraz metalowe elementy ozdobne. bardzo rozsmakowałam się w tej formie, chociaż muszę przyznać, że nawlekanie tych maleństw na linkę to robota na kilka godzin... ale widzicie te małe różyczki? one rekompensują wszystko!
naszyjnik składa się z trzech sznurów drobnych koralików szklanych wymieszanych z hematytem w dwóch kształtach, kryształami, szklanymi perłami oraz elementami posrebrzanymi i metalowymi typu bali. w naszyjnik wkomponowany jest posrebrzany łańcuszek, który tworzy czwarty sznur. całość zawieszona jest na ozdobnym łańcuchu z owali i ogniw.

na szyję - po przerwie


po przerwie, podczas której robiłam mnóstwo różnych rzeczy powróciłam do tworzenia biżuterii. w ciągu ostatnich miesięcy odkryłam i zachorowałam na scrapbooking, odwiedziłam targi Amberif, urządziłam sypialnię, salon i pokój do pracy, rozmiłowałam się w filcowaniu na sucho, poznałam nowe seriale, które wchłonęłam całymi sezonami i zyskałam jedną przyjaciółkę :) robiłam też biżuterię, jednak nie wszystkie egzemplarze zostały sfotografowane, zanim pojechały "w świat".
naszyjnik wykonałam z kul ceramiki w kolorze popielatym i zielonym, oraz pięknych okazów turkusu afrykańskiego (chociaż kto wie, czy to nie jest jednak lakierowana chryzokola). oczywiście upchnęłam też moją ukochaną muszlę tęczową. całość wykończona jest satynowymi elementami ze srebra przypominającymi trochę pączki z dziurką oraz perłowym rzemykiem.