30 cze 2009

szykowne brązy MaryliPani Maryla to osoba, która zamówiła u mnie ten naszyjnik. Miał pasować do letniej, lnianej sukienki. Wykorzystałam kule białego howlitu, kule skamieniałego korala - prawdziwy fossil, piękną, brązową ceramikę oraz plaster szlifowanego brązytu. wykończenie to elementy polimerowe i srebrne, naszyjnik zawieszony jest na brązowych rzemykach.

24 cze 2009

agat trawony - bransoletka


bransoletka do naszyjnika z agatów trawionych - bardziej urozmaicona, oprócz hematytu i kryształu górskiego zawiera również niezwykłej urody kwarc srebrzysty.

17 cze 2009

agat trawiony - naszyjnik


czarny agat trawiony wśród moich koleżanek święci triumfy. powyżej w zestawieniu z bryłką kryształu górskiego i pokaźnych rozmiarów kulą hematytu. śliczność!

szaro - biało
nie umiem jej się oprzeć, jest tak wdzięcznym materiałem, że chyba założę fanclub muszli tęczowej. tym razem komplet składający się z naszyjnika i bransoletki, skomponowany z muszli tęczowej w postaci wałków - cylindrów, korala białego, kryształu górskiego w dwóch kształtach, kul hematytu, który nie tylko u mnie wraca do łask oraz srebra. kocham takie szarości i biele, uwielbiam głębię kryształu z tajemniczą siatką spękań w środku.

1 cze 2009

bursztyn i brązyt - druga odsłona


druga część zamówienia, które pojechało do Krakowa. bursztyn bagienny, brązyt w surowych, łupanych bryłkach i kostki satynowanego srebra. biżuteria jak dla raquel welch.

znowu muszla tęczowa, szara, mechata :)
oto pierwsza odsłona biżuterii, którą zrobiłam na zamówienie dla pewnej przesympatycznej osoby z Krakowa (dziękuję!). zamówienie było bardzo konkretne, jedna bransoletka do posiadanego już naszyjnika, komplet z muszli tęczowej i komplet z lawy i opala afrykańskiego (na wzór bransoletki przedstawionej tu).
komplet z plasterków muszli szarej dodatkowo zdobi srebrna kula i plaster pięknego, malinowego korala. oczywiście asymetryczny (bo jakże by inaczej), naszyjnik na łańcuchu z płaskich, satynowanych okręgów.