31 mar 2009

swarovski na uchokolorowo, wiosennie i błyszcząco - kolczyki, które zrobiłam z kryształów Swarovskiego i srebra. do fioletowych, barokowych kropli doinstalowałam perły słodkowodne 2x3mm. strasznie się namęczyłam z tymi maleństwami, wyskakiwały mi z rąk przy owijaniu drutem. żywe jakieś..? albo paluszki za mało zręczne...

27 mar 2009

kolczykowe nowości
zapraszam do oglądania nowych kolczyków. są inne, niż moje dotychczasowe prace, na posrebrzanych filigranach, kobiece i delikatne. ser z dziurami, wirująca łza i błękitna lilia.

21 mar 2009

jadeity w czapkachkolczyki z fasetowanych jadeitów o intensywnej barwie oprawionych w satynowane srebro. jak zwykle prosta forma. bo ja lubię się nie napracować... ;)

20 mar 2009

zdjęcia niczym obrazy
a teraz coś z zupełnie innej beczki... to mnie naprawdę zainteresowało i zachwyciło.
bajeczne fotografie księżnej Daisy von Pless i jej arystokratycznego otoczenia, cudem odnalezione na zapomnianym, londyńskim strychu. więcej zdjęć oraz cały, ogromnie interesujący artykuł obejrzeć i przeczytać można tutaj i tutaj, polecam także artykuł Taniec na wulkanie, notkę o wystawie Szczęśliwe lata, fragment za strony jacekzych.pl, notkę Księżna Daisy zmarła w Wałbrzychu oraz artykuł rodem ze "strefy 11" W poszukiwaniu Daisy. można tam odnaleźć czar przedwojennej, europejskiej arystokracji zahaczającej o Dolny Śląsk oraz poczytać o zupełnie innej rzeczywistości. całości dodaje smaczku niewyjaśniona tajemnica związana ze śmiercią Daisy.

14 mar 2009

12 mar 2009

idzie wielkanocpiękne pisanki na wieczność - drewniane jaja decoupage. to tylko zdjęcia dwóch par, ale powstało ich o wiele więcej. wszystkie będą zdobić wielkanocne drzewka znajomych.

11 mar 2009

kiermasz wyrobów artystycznych!


uwaga, uwaga, to będzie prawdziwy rarytas! zapraszamy do obejrzenia artystycznych produkcji na żywo. Delicje Artystyczne to targowisko niebanalnych wyrobów ręcznie robionych, gdzie będzie można znaleźć awangardową biżuterię, przedmioty decoupage, ręcznie malowane kubeczki i koszulki oraz wiele innego rękodzieła. impreza odbywać będzie się cyklicznie, raz w miesiącu w Klubie Atelier w Sopocie. najbliższe Delicje - sobota/niedziela, 21-22 marca 2009, zapraszamy w godzinach 12-18. w niedzielę o 14:00 pokaz filcowania :)
trójmiejscy rękodzielnicy łączcie się!
my weźmiemy udział w delicjach kwietniowych, planowany termin - 26-26 kwietnia.

10 mar 2009

beczki tęczy
artystyczny naszyjnik z cudownych beczek fluorytu i oksydowanego, przetartego na satynę srebra. kocham fluoryt i jestem dumna z naszyjnika, ten łańcuch długo polerowałam, ogniwo po ogniwie. szczęśliwa i z czarnymi łapami zrobiłam zdjęcia. śmiałyśmy się z siostrą, że powinnam dać ogłoszenie: sprzedam gliniany dzban, naszyjnik gratis :) naszyjnik można zakupić tutaj, lub przez kontakt na blogu.

bakłażany

bakłażany powstały z fasetowanych jadeitów, małych ametystów i srebra. dyndają od jakiegoś czasu na uszach szczęśliwej ich posiadaczki.

iskry

eleganckie kolczyki ze srebra, kryształów Swarovskiego i ametystu. pastele i dziesiątki refleksów świetlnych.

bransoletki z 'charmsami'odrobina elegancji i słodyczy. srebrne, oksydowane i satynowane bransoletki na zamówienie z motylkami i sercami. godziny polerowania i czarne łapy. ale za to klientka jaka zadowolona!

bransoleta architektoniczna
tak prosta forma, a jak efektowna! i w dodatku świetna do fotografowania. drewniana bransoleta, bejcowana i lakierowana utwardzającym werniksem.

7 mar 2009

naturalnie - niebiesko
mini-kolekcja minimalistycznych naszyjników-wisiorów. wszystkie w oksydowanym srebrze, kula howlitu z piękną czapeczką bali, kula chryzokoli z ozdobą z kółek i medalion z turkusu przetykany innymi kształtami tego samego minerału.